Мовна толока!

Дата: 21.02.2023 14:55

З 21 по 24 лютого в ліцеї проходив тиждень української мови та літератури.

Традиційно він розпочався відзначенням Міжнародного дня рідної мови.

Адже мова - це душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. Рідна мова - це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші прабатьки. Це та рушійна сила, яка об'єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову, як державну, посилювати обороноздатність держави - наше спільне завдання!

Мово рідна, слово рідне!

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

С. Воробкевич

З нагоди цього свята бібліотекарем ліцею було оформлено ілюстровану виставку на тему: "Рідна мова - то доля народу".

Учитель української мови та літератури Кушнірчук Вікторія Іванівна підготувала позакласний захід з учнями 7-Б класу «Мовна толока». Діти захоплено відгадували загадки, давали відповіді на питання вікторини, вправлялися у письменстві, складаючи твір-мініатюру, в якому всі слова починалися на однакову літеру. Сподобалося школярам добирати синоніми, виправляти допущені в словах помилки, складати мовну піраміду.

У кабінеті української мови учні переглядали виставку художньої, наукової і публіцистичної літератури «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива».

Рідна Україна - мова солов’їна,

Золоте колосся, маки у житах.

Край воріт - калина, верба, яворина,

Храми і світлиці в барвах-рушниках.

Рідна Україна - то душі краплина,

Пісня журавлина у ранковий час.

Рідна Україна - то земля єдина,

Що сходив ногами босими Тарас.

Рідна Україна - пара лебедина,

Озеро бездонне і стрімка ріка,

У саду хатина - біла сорочина,

Стежечка-стежина в зелен-споришах.

Рідна Україна - за столом родина,

Яром-долиною стелиться туман.

Батькова розмова - тиха, вечорова,

Мамина молитва - вічний талісман.

Вона – наша зброя.

Вона – наша ідентичність.

Вона – наша опора.

Українська мова – мелодійна, багата, сильна, різнобарвна й така рідна.

Пишаємося солов’їною!