Плосківська загальноосвітня школа І-ІII ступенів Полянської сільської ради
Свалявського району Закарпатської області

До Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

Види булінґу можна об’єднати у групи словесного (вербального), фізичного, соціального (емоційного) й електронного (кібербулінґ) знущання, які часто поєднуються для більш сильного впливу.

70 % знущань відбуваються словесно: принизливі обзивання, глузування, жорстока критика, висміювання та ін. На жаль, кривдник часто залишається непоміченим і непокараним, однак образи безслідно не зникають для «об’єкта» приниження.

Фізичне насильство найбільш помітне, однак становить менше третини випадків булінґу (нанесення ударів, штовхання, підніжки, пошкодження або крадіжка особистих речей жертви та ін.).

Найскладніше зовні помітити соціальне знущання — систематичне приниження почуття гідності потерпілого через ігнорування, ізоляцію, уникання, виключення.

Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації 12.09.2019 №01-15/3114  «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу” в стінах нашої школи з 16по 20 вересня 2019 року були проведенні відповідні заходи до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.