Відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги

Дата: 11.05.2021 13:07

Щороку в травні ми відзначаємо День пам'яті та примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя інших. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті. Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.

Учні ліцею долучилися до відзначення 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Протягом тижня у всіх класах були проведені виховні години. Проведений захід на тему: «Вклонімося і мертвим, і живим». Хвилиною мовчання діти вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, загиблих у військових діях на сході країни. Учні вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни покладанням квітів до пам’ятника жертвам війни .До святкування Великої Перемоги у школі оформлено виставку стіннівок: «Пам’ятаємо. Перемагаємо. 1939-1945 рр.». У бібліотеці підготовлено виставку художньої та історичної літератури: «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів». Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників.