16 листопада - Міжнародний день толерантості

Дата: 16.11.2021 12:49

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.
Щороку у Плосківському ліцею проводиться Міжнародний день толерантності. Під керівництвом практичного психолога Трищули О. А. було проведено ряд цікавих і корисних заходів, а саме:

1. Заняття з елементами тренінгу «Толерантність – крок до гуманності» (11 кл.)
  2. Анкетування для учнів 9 класів «Наскільки Ви толерантні ?»
  3. Інтерактивне заняття «Назустріч толерантності» (6 кл.)
  4. Виготовлення «Квітки толерантності»  (5 кл.)
  5. Перегляд та обговорення відеороликів про расову та національну толерантність (10 кл.)

Навчання толерантності починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.